|

Sukces naszych gimnazjalistówReprezentacja Zespołu Szkół w Barcinie udała się dnia 7 czerwca do Świecia na Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Trzynastu zawodników naszej szkoły startowało w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Największym sukcesem naszych uczniów było zdobycie złotego medalu w biegu na dystansie 100 metrów przez Jakuba Grzegrzółkę i srebrnego w pchnięcia kulą przez Michała Najsztuba. Sztafeta szwedzka w składzie Jakuba Grzegrzółka (400m), Kacper Osuch (300m), (Michał Najsztub (200m) i Kacper Smyk(SP Piechcin-100m) zajęła 4 miejsce. Dobry występ zanotowali również nasi dyskobole: Oliwia Gajda i Radosław Łożyński uplasowali się na 5-tej pozycji, Jacek Zakrzewski zajął 9 miejsce, a Nina Tomiczak była 11. Również dobrze zaprezentował się Igor Zasada w rzucie oszczepem zajmując 7 lokatę. Natomiast Wiktor Musik uplasował się na 10 miejscu w skoku wzwyż. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca, startując na miarę swoich możliwości.