W marcu uczniowie z klasy II a realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Sport to zdrowie".

Oto efekty ich pracy:

Witek opowiedział o swojej pasji, którą jest żeglarstwo. Pokazał jak wykonać różne rodzaje węzłów. Fabian wykonał album o Robercie Lewandowskim. Zuzia przybliżyła nam postać Justyny Kowalczyk. Karolinka pokazała , gdzie w Gminie Barcin znajdują się obiekty sportowe. Kuba przedstawił  swoich ulubionych piłkarzy: Roberta Lewandowskiego i Michała Pazdana, a Bartek: Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego.

Czytaj więcej: W marcu uczniowie z klasy II a realizowali...

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy II b przedstawiali efekty swojej pracy dotyczące realizacji projektu edukacyjnego „Sport to zdrowie!”. W ramach projektu dzieci miały do wyboru jedno z trzech zagadnień do przygotowania i zaprezentowania w klasie. W zależności od własnej decyzji mogły np. zilustrować, sfotografować  lub opisać miejsca w Barcinie,  gdzie można uprawiać sport. Ponadto chętni uczniowie mogli przygotować konkurencje sportowe, które następnie przeprowadzili w formie zawodów sportowych dla uczniów  ze swojej klasy na zajęciach z wychowania fizycznego. Wyżej wymienione obszary aktywności cieszyły się dużą popularnością. Najmniejszą popularnością cieszył się wywiad z osobą uprawiającą sport. Podczas prezentacji uczniowie przedstawiali: albumy, zdjęcia, plakaty, prace plastyczne, widokówki, dyplomy i medale. Widać było, że uczniowie włożyli wiele wysiłku i wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie wytworów swojej pracy. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom  za tak ciekawe i piękne prezentacje! 

                                                   Tekst i zdjęcia: Anita Rzepka

W tym tygodniu w klasie IId realizowaliśmy projekt edukacyjny „Sport to zdrowie”. W ramach tego projektu każde dziecko mogło wybrać własny obszar aktywności. Jedni zdecydowali się zilustrować lub sfotografować i opisać miejsca w Barcinie, gdzie można uprawiać sport. Inni zaplanowali tor przeszkód, zasady fair play oraz korzyści z uprawiania sportu. Jeszcze inni przeprowadzili wywiad z osobą uprawiającą sport np. bieganie. Powstały: albumy, zdjęcia, rysunki, plakaty, wywiady. Wszyscy się napracowali i bardzo chętnie pokazywali i omawiali swoje prace.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Wychowawca: Małgorzata Wiland