|

dogoW piątek 13 kwietnia 2018 roku w świetlicy szkolnej w budynku przy ulicy Artylerzystów odbyły się zajęcia z dogoterapii. Odwiedziły nas pani Lidia Zielińska z mężem  oraz pani Wioletta Wójcik z mężem i córką. Razem z nimi przyszły trzy pieski – Tola, Abi i Boni. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat roli jaką zajmują psy terapeutyczne w życiu  człowieka. Następnie opiekunowie psów pokazali jakich sztuczek można nauczyć psów. Psy wykonywały komendy "siad", "leżeć", "daj głos", "turlaj się". Każde dziecko mogło mogło samo wykonać z pieskiem ulubioną sztuczkę nagradzając go "smaczkiem" - karmą dla pieska. Dzieci mogły też pogłaskać każdego z psów, pobawić się z nim oraz przejść się z nim na smyczy. Zajęcia z dogoterapii bardzo przypadły dziecoiom do gustu. 

Iwona Goździk, Paweł Kwaśniewski

|

  

W związku z zanikającą tradycją wysyłania pocztówek oraz pisania listów zaprosiliśmy do świetlicy panią listonosz Ewę Jankowską. Opowiedziała ona o swojej pracy, wyjaśniła   jak należy prawidłowo zaadresować list oraz kto to jest adresat i nadawca. Ogromne zaciekawienie wzbudziła u uczniów możliwość przymierzenia czapki oraz podniesienie ciężkiej torby listonosza. Na koniec wręczyliśmy naszemu gościowi własnoręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniami za ciekawe spotkanie. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy pani Ewie za uatrakcyjnienie zajęć w świetlicy. Było nam bardzo miło gościć tak fantastyczną osobę. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zajęciach wysyłanie kartek będzie dla nas samą przyjemnością.

Iwona Goździk

|

Wizyta stomatologa w świetlicy05.03.18r. zaprosiliśmy do świetlicy panią dentystkę Dorotę Wróblewską. Opowiedziała ona dzieciom jak należy dbać o higinę jamy ustnej oraz jak poprawnie myć zęby. Pani dentystka przyniosła ze sobą kilka rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do mycia zębów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze sposobem dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcanie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt nie będzie bał się wizyty u stomatologa a jak dbać o zęby zapamięta na zawsze.

Iwona Goździk

|

W czwartek 08.03.2018 r. w naszej świetlicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia chłopcy przygotowali dziewczynkom miłą niespodziankę. Była to krótka część artystyczna z okazji Dnia Kobiet oraz własnoręcznie wykonany kwiatek. Warto było zobaczyć zaskoczone miny naszych dziewczynek, którym niespodzianka bardzo się spodobała. Nie zabrakło również konkursów np. strzał do bramki czy zagadek itp. Dopełnieniem świętowania była wspólna zabawa ,, wędrujące kwiaty'' oraz słodki poczęstunek.

Ten wyjątkowy dzień upłynął w przyjemnej atmosferze, którą stworzyli wszyscy uczniowie a wszystkie dziewczęta miały okazję poczuć się tego dnia naprawdę wyjątkowo.

Iwona Goździk

|

22.01.2018 roku w świetlicy szkolnej przy ul. Artylerzystów został przeprowadzony Konkurs Tańca dla klas IV – VI.
Do turnieju zgłosiły się następujące reprezentacje klas: VI A, VIB, IVE, IVD, VA.
Organizatorzy ustalili, że uczniowie będą tańczyć do dwóch utworów. Pierwszym utworem do którego uczniowie tańczyli był ,,Swish Swish '' - Katy Perry. Drugi utwór to ,Waka Waka" Shakiry.
Uczniowie bawili się bardzo dobrze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcą aby taki turniej tańca odbył się w przyszłości jeszcze raz.
Ostateczna punktacja konkursu przedstawia się następująco:
I miejsce i 52422 pkt. zdobyła klasa VI B
II miejsce i 50712 pkt. zdobyła klasa V A
III miejsce i 49666 pkt. zdobyła klasa VI A
IV miejsce i 42391 pkt. zdobyła klasa IV E
V miejsce i 41274 pkt. zdobyła klasa IV D
Nagroda w konkursie:
I miejsce: 3 dni "bez pytania" dla całej klasy.
II miejsce: 2 dni "bez pytania" dla całej klasy
III miejsce:1 dzień "bez pytania" dla całej klasy.

Organizatorami konkursu tańca byli nauczyciele świetlicy:
p. Iwona Goździk i p. Paweł Kwaśniewski.

|

Wycieczka do fabryki ozdób  choinkowych w Gnieźnie

W  związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, 9 listopada  2017 uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej wybrali się do fabryki ozdób choinkowych w Gnieźnie.

Celem wycieczki było poznanie   procesu wytwarzania i ozdabiania  bombek choinkowych. W  tej małej, gnieźnieńskiej fabryce  uczestnicy wycieczki przeżyli  niezapomniane chwile! Z  wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie, srebrzenie, suszenie, malowanie i ozdabianie ozdób choinkowych.

Na zakończenie  eskapady każde dziecko otrzymało bombkę choinkową z własnym imieniem.

W wyśmienitych humorach młodzi uczestnicy wracali do domów. Jeszcze tylko krótki,  bo przecież obowiązkowy  postój w MC Donald’ i wycieczka dotarła szczęśliwie do celu.

Ta wizyta wprowadziła  wszystkich w świąteczny nastrój. Wspomnienia z pewnością zostaną na zawsze!