|

Wycieczka do fabryki ozdób  choinkowych w Gnieźnie

W  związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, 9 listopada  2017 uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej wybrali się do fabryki ozdób choinkowych w Gnieźnie.

Celem wycieczki było poznanie   procesu wytwarzania i ozdabiania  bombek choinkowych. W  tej małej, gnieźnieńskiej fabryce  uczestnicy wycieczki przeżyli  niezapomniane chwile! Z  wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie, srebrzenie, suszenie, malowanie i ozdabianie ozdób choinkowych.

Na zakończenie  eskapady każde dziecko otrzymało bombkę choinkową z własnym imieniem.

W wyśmienitych humorach młodzi uczestnicy wracali do domów. Jeszcze tylko krótki,  bo przecież obowiązkowy  postój w MC Donald’ i wycieczka dotarła szczęśliwie do celu.

Ta wizyta wprowadziła  wszystkich w świąteczny nastrój. Wspomnienia z pewnością zostaną na zawsze!   

|

Przy zapalonej świecy,

Za zamkniętymi drzwiami,

Odgadnąć próbujemy,

Co ukrył los przed nami,

Wróżymy z butów, jabłek,

Lejemy wosk na wodę,

Co nam przyniesie przyszłość?

Kłopoty? Czy przygodę?.

Andrzejki w świetlicy29 listopada nasza świetlica zmieniła się w magiczną jaskinię wróżb, w której zgodnie z tradycją odbyły się wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci i nauczycieli świetlicy wróżbami. Każdy chciał poznać swoją  przyszłość. Wykorzystaliśmy różne wróżby np. : z kluczami, serce z imionami, taniec z czarodziejską miotłą. Na zakończenie magicznych chwil dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce dyskotekowej. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie powrotem do pielęgnowania tradycji i obrzędów ludowych. 

Iwona Goździk

|

Dzisiaj  dostaliśmy  od Rady Rodziców dawno wyczekiwany Xbox. Na pewno wykorzystamy go pożytecznie do gier sportowych i tanecznych. Nowy sprzęt uatrakcyjni nam wolny czas w świetlicy. Dziękujemy bardzo za wspaniałą niespodziankę.

                                                                                                                                       Iwona Goździk

|

dogoterapia6 października 2017 roku naszą świetlicę odwiedziły dwa psy Abi i Boni wraz z dogoterapeutką panią Lidią Zielińską. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć
się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Psy zaprezentowały kilka sztuczek;  szczekanie na komendę, skoki przez przeszkodę, proszenie o karmę itp. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość i buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie. Na koniec wizyty dzieci wręczyły właścicielce tych wspaniałych czworonogów podziękowanie, prosząc o jeszcze jedno spotkanie.

                                                                                                       Tekst: Iwona Gożdzik  Zdjęcia: Paweł Kwaśniewski

|

Dzień Chłopca w świetlicy26 września  tradycyjnie już świętowaliśmy w świetlicy Dzień Chłopca. Dziewczęta złożyły chłopakom życzenia oraz przygotowały dla swoich kolegów kilka konkursów i zadań. Chętni chłopcy próbowali swoich sił w różnych konkurencjach m.in. przyszywanie guzika, picie wody z kubka przez słomkę, zaplatanie warkocza dziewczętom, losowanie pytań ukrytych w balonach, obieranie cebuli oraz wspólna zabawa z dziewczętami z kapeluszem. Zmagania konkursowe chłopców oceniało jury w osobie Pani dyrektor Małgorzaty Wiland oraz dziewczyny z wolontariatu. Każdy chłopak otrzymał na pamiątkę plakietkę ,,Dzień Chłopca”. Były też słodycze dla wszystkich ufundowane przez dyrekcję i Radę Rodziców. Największą frajdę na koniec  przygotowały wolontariuszki kręcąc watę cukrową, do której  ustawiła się długa kolejka. 

Dzień Chłopaka upłynął w miłej atmosferze . Był pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy.

                                              Tekst: Iwona Goździk,   Zdjęcia Emilia Pałecka

|

 

Jestem wesoła i bardzo szczęśliwa.

Szkoła ponownie drzwi otworzyła.

Zaczęły się lekcje, w świetlicy zabawy.

Dni będą zapewne szybko mijały.

Będę nie tylko się dobrze uczyła

Ale w świetlicy zawsze – wzorem była.

 

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami o minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze znanymi już rówieśnikami a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie. Na ich twarzach wciąż gości ten sam niczym nie zmącony uśmiech. W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom,    a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają nauczyciele świetlicy.

Opracowała Iwona Goździk