|

Dzisiaj  dostaliśmy  od Rady Rodziców dawno wyczekiwany Xbox. Na pewno wykorzystamy go pożytecznie do gier sportowych i tanecznych. Nowy sprzęt uatrakcyjni nam wolny czas w świetlicy. Dziękujemy bardzo za wspaniałą niespodziankę.

                                                                                                                                       Iwona Goździk

|

dogoterapia6 października 2017 roku naszą świetlicę odwiedziły dwa psy Abi i Boni wraz z dogoterapeutką panią Lidią Zielińską. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć
się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Psy zaprezentowały kilka sztuczek;  szczekanie na komendę, skoki przez przeszkodę, proszenie o karmę itp. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość i buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie. Na koniec wizyty dzieci wręczyły właścicielce tych wspaniałych czworonogów podziękowanie, prosząc o jeszcze jedno spotkanie.

                                                                                                       Tekst: Iwona Gożdzik  Zdjęcia: Paweł Kwaśniewski

|

Dzień Chłopca w świetlicy26 września  tradycyjnie już świętowaliśmy w świetlicy Dzień Chłopca. Dziewczęta złożyły chłopakom życzenia oraz przygotowały dla swoich kolegów kilka konkursów i zadań. Chętni chłopcy próbowali swoich sił w różnych konkurencjach m.in. przyszywanie guzika, picie wody z kubka przez słomkę, zaplatanie warkocza dziewczętom, losowanie pytań ukrytych w balonach, obieranie cebuli oraz wspólna zabawa z dziewczętami z kapeluszem. Zmagania konkursowe chłopców oceniało jury w osobie Pani dyrektor Małgorzaty Wiland oraz dziewczyny z wolontariatu. Każdy chłopak otrzymał na pamiątkę plakietkę ,,Dzień Chłopca”. Były też słodycze dla wszystkich ufundowane przez dyrekcję i Radę Rodziców. Największą frajdę na koniec  przygotowały wolontariuszki kręcąc watę cukrową, do której  ustawiła się długa kolejka. 

Dzień Chłopaka upłynął w miłej atmosferze . Był pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy.

                                              Tekst: Iwona Goździk,   Zdjęcia Emilia Pałecka

|

 

Jestem wesoła i bardzo szczęśliwa.

Szkoła ponownie drzwi otworzyła.

Zaczęły się lekcje, w świetlicy zabawy.

Dni będą zapewne szybko mijały.

Będę nie tylko się dobrze uczyła

Ale w świetlicy zawsze – wzorem była.

 

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami o minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze znanymi już rówieśnikami a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie. Na ich twarzach wciąż gości ten sam niczym nie zmącony uśmiech. W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom,    a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają nauczyciele świetlicy.

Opracowała Iwona Goździk

|

28 marca dzieci zapisane do świetlicy miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. Jackiem i p. Przemkiem, którzy są strażakami od wielu lat. Z tej okazji wykonały przepiękne rysunki, przedstawiające ciężką i niebezpieczną pracę strażaków. Panowie z wielką pasją opowiadali o swojej pracy. Uczniowie po raz pierwszy zobaczyli z bliska jak wygląda aparat powietrzny oraz mogli przymierzyć kurtkę i hełm strażacki. Dowiedziały się, że cały strój strażaka z poszczególnymi elementami waży aż 35 kg. Pan Jacek omówił co znajduje się w torbie medycznej oraz udzielił cennych rad, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia życia. Na koniec dzieci mogły zobaczyć z bliska wóz strażacki, co było dla niech bardzo ekscytujące. Całe spotkanie wzbogaciło wszystkich o nowe, interesujące doświadczenie.

Tekst i zdjęcia: Iwona Goździk, Karolina Moritz

|

Z okazji "Dnia Kobiet" w świetlicy szkolnej czekała na dzieci miła niespodzianka. Zabawa w rytm ulubionej muzyki, konkursy oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Każda dziewczynka otrzymała od chłopców kwiatek zrobiony techniką origami.

Karo;ina Moritz i Iwona Goździk