18 grudnia br. w świetlicy szkolnej przy ul. Artylerzystów 13 odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Leśniewskim, promującym pałucką kuchnię. Głównym celem spotkania, było ugotowanie wspólnie z uczniami świątecznej zupy owocowej z suszu, który dostarczyli uczniowie. Zaproszony gość opowiedział o pałuckich tradycjach bożonarodzeniowych. Podzielił się wrażeniami z uczestnictwa w programie telewizyjnym ,, Ewa gotuje". Pan Leśniewski nawiązał kontakt z Panią Ewą Wachowicz, która zauważyła jego pasję kulinarną i zaprosiła na nagranie do swojego programu. Następnie uczestnicy spotkania przystąpili do degustacji przygotowanej zupy. Na zakończenie uczniowie podziękowali panu Krzysztofowi Leśniewskiemu za przybycie, zdradzenie tajników kulinarnych oraz miło spędzony czas. Za to niecodzienne spotkanie dzieci złożyły życzenia i wręczyły drobny upominek. Inicjatorami spotkania byli nauczyciele świetlicy p. I. Goździk i p. P. Kwaśniewski

               Iwona Goździk