ŻEGNAJCIE WAKACJE, WITAJ SZKOŁO...Żegnajcie wakacje, witaj szkoło..., czyli koniec i początek według "Lucarny"
31 sierpnia, w środę, nasza grupa teatralna spotkała się w świetlicy MDK w Sadłogoszczy, by pożegnać czas wakacji i zaplanować działania na nowy rok szkolny. Drogę z Barcina pokonaliśmy rowerami. Podróż była bardzo przyjemna, bo prowadziła przez pachnący latem las.
Na miejscu przywitała nas p. Marlena Korgul - opiekun grupy teatralnej i p. Magdalena Forgiel- opiekun szkolnego PaTPORTu. 
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przygotowań do grilla. Mistrzem w przekładaniu kiełbasek okazał się Bartek, a nad podłączeniem sprzętu grającego czuwał jak zwykle niezastąpiony Klaudiusz. Piotr okazał się królem rozmów w zaciszu trampoliny i snucia teorii na temat zmywania naczyń- Wiktoria wie coś o tym. Po sytej uczcie rozpoczęliśmy nanoszenie zmian w naszym scenariuszu o Hendrixie. Wtajemniczeni wiedzą, że to pseudonim artystyczny jaki wymyśliliśmy dla naszego patrona Henryka Sienkiewicza. Omówiliśmy również niektóre działania szkolnego PaTPORTu, ale żeby zbyt się nie przemęczyć, postawiliśmy na sporą dawkę lodów waniliowych z malinami. Swój udział w tworzeniu deserów miała Małgosia i Justyna. Koniec spotkania uwieńczyła zabawa w kalambury, w której nie miały sobie równych Marysia, Olga i Agnieszka.
Spędziliśmy bardzo miło razem czas i z pozytywną energią mogliśmy przybyć 1 września na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Teraz czeka nas okres wytężonej pracy nad spektaklem profilaktycznym, do którego "wkręciliśmy" Sienkiewicza. Co z tego wyjdzie... przekonacie się niebawem.
Zdjęcia z wyjazdu możecie zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy.