W całej Polsce zbieramy misie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Jerzy Owsiak przed Wielkanocą chcą zwrócić naszą uwagę na problem przemocy wobec dzieci i młodzieży.  

16 kwietnia w szkole i na ulicach Barcina będzie można znaleźć misie. Dlaczego? Chcemy sprawić, że dorośli zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. SPRAWDZIĆ CO SIĘ DZIEJE, REAGOWAĆ!

 Liczymy na Wasz udział w akcji! Przemówmy wspólnym  głosem, powiedzmy głośno ?Nie bij mnie-kochaj mnie!?. Zasada jest prosta - musicie zdobyć misie, najlepiej w drodze podarunków od swoich znajomych, przyjaciół, bliskich. Misie symbolicznie bandażujemy i przyczepiamy karteczkę - fiszkę z naszym hasłem "Nie bij mnie- kochaj mnie!?

Przynieście swoje pluszaki do biblioteki, podczas przerw będziemy je opatrywać i bandażować. Jeśli macie takie misie, z którymi możecie się rozstać  podarujcie na cel naszej akcji, a wolontariusze WOŚP z naszej szkoły pozostawią je w najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców Barcina miejscach. Mamy nadzieję, że obandażowanie Misie z przyczepionymi informacjami o celu akcji dadzą do myślenia osobom, które je zobaczą....

Historia Misia      PLAKAT