|

1 Dzien Wiosny

Dnia 21.03. obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Zadaniem każdej klasy było ustrojenie holi na dany kolor. Klasy 7- I piętro na żółto, klasy 8 -II piętro na czerwono, a liceum i III klasy gimnazjum - wejście na zielono. Udekorowane korytarze pięknie się prezentowały oraz dodawały nam energii. Uczniowie też mieli ubrać się na przydzielony im kolor. Przez to było wyjątkowo kolorowo! Klasy 7, 8 i  III gimnazjum jeszcze tego dnia udały się do sali kinowej MDK na film pt. Królowie lata. Opowiada on o dojrzewaniu, buncie przeciwko rodzicom, relacjach między pokoleniami. Film jest bardzo pouczający ale i w pewnych momentach bardzo zabawny:-). Część atrakcji przenieśliśmy na piątek 22.03. Na długiej przerwie zaproponowaliśmy naszym koleżankom i kolegom udział w BICIU REKORDÓW. Można było sprawdzić się w najrozmaitszych konkurencjach, np. w tłumaczeniu słówek na czas, podbijaniu piłeczki do tenisa stołowego itd. Rozstrzygnęliśmy kto np. ma najdłuższą dłoń w szkole, albo kto jest najniższy z danego rocznika. Te konkurencje przyniosły nam dużo emocji! Każdy zwycięzca otrzymał dyplom i słodki upominek. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w budynku ul. Polnej dały nam wiele powodów do radości i sprawiły, że na naszych twarzach pojawił się uśmiech, bo przecież śmiech to zdrowie! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia!

Dziękujemy opiekunom za pomoc w organizacji tego wydarzenia!
RSU

|

28 marca 2018r w naszej szkole zaprezentowano przedstawienie pt. "Misterium Męki Pańskiej" przygotowane przez uczniów klas III-VI. Młodzi aktorzy ukazali wydarzenia, które miały miejsce w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Pan Michał Szaforz przygotował prezentację multimedialną ukazującą obrazy Męki Pańskiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Anita Rzepka. W przygotowaniu dekoracji wielkopostnej pomogli panowie konserwatorzy : Sławek Nowakowski i Grzegorz Pijarowski. Nad nagłośnieniem czuwał jak zwykle niezawodny pan Rysiu Hulisz. Chwile spędzone na rozpamiętywaniu Męki Jezusa dostarczyły wielu wzruszeń i głębokich przeżyć religijnych. Na zakończenie spotkania pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne. 

Osoby występujące w przedstawieniu: Jakub Krakowiak, Kinga Nowicka, Krzysiu Zaborowski, Jędrzej Zieliński, Zosia Nowak, Oliwia Wyzina, Janek Wolski, Eryk Becner, Bartek Tabaczuk, Oliwier Nowak, Nikodem Rydlewski, Nikodem Macina, Michał Hunker, Weronika Berezińska, Maksiu Gaczkowski, Emilka Kolińska, Bartek Kowalczyk, Weronika Sosnowska, Melania Najkowska, Eliza Chareńska, Zuzia Duda, Roksana Gronowska, Dominika Kamińska, Kaja Moritz, Jagoda Pawlak, Gabrysia Kaniuka, Ola Puzio i Oliwia Taraska.

 Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za udział w przedstawieniu.

                                                                                     Urszula Osuch

|

„Za wszystkie dobre dni, za to, że w uśmiech zamieniasz łzy …” takimi słowami pierwszoklasiści z klasy 1 a dziękowali swoim babciom i dziadkom, którzy w czwartek 1 lutego byli gośćmi w naszej klasie. Dzieci zaprezentowały się piosenkami, wierszami i grą aktorską w przedstawieniu pt. „ O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”.  Wzruszeń,  łez, chwil pełnych emocji, ale również śmiechu i gromkich oklasków nie było końca.  Na miłych gości czekał słodki poczęstunek na pięknie nakrytych stołach  przygotowany przez rodziców. Po odśpiewaniu Sto lat  wnuczęta złożyły swoim bliskim życzenia i wręczyły przygotowane  upominki. Rozmowy przy stole uatrakcyjniły konkursy, w których rywalizowali dziadkowie. Babcie musiały rozpoznać po dotyku kuchenne przedmioty, a dziadkowie szukali z zawiązanymi oczami swoje wnuczęta. Oczywiście wszyscy  spisali się na szóstkę!

Elżbieta Wojtkowiak

|

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało i zimowo. Należy jednak pamiętać, aby spędzić je bezpiecznie. W tym celu  w piątkowy poranek 2 lutego uczniów klas pierwszych odwiedził Komendant Staży Miejskiej w Barcinie p. Waldemar Polanowski. Pan komendant szybko i łatwo nawiązał kontakt z uczniami. W przystępny sposób przypomniał pierwszakom o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas jazdy na sankach, rzucania śnieżkami czy jazdy na łyżwach.  Przekazany dzieciom zbiór rad i ważnych wskazówek na pewno pomoże im spędzić bezpiecznie ferie. Dzieci i wychowawczynie klas pierwszych dziękują panu komendantowi za poświęcony czas i miłą atmosferę spotkania.

Elżbieta Wojtkowiak

|

Pod koniec stycznia udaliśmy się do Biblioteki Miasta i Gminy Barcin do oddziału dla dzieci na zajęcia ''ABC emocji'' . Poprzez zabawę uczniowie nauczyli się rozpoznawać i nazywać emocje oraz pokazywać je wykorzystując mimikę, a także gest. Najbardziej spodobała się dzieciom bitwa na ''kule gazetowe'', która ukazała jak w prosty i skuteczny sposób można rozładować nagromadzone emocje bez użycia agresji. Na koniec zajęć uczniowie zrobili zakładki - emotki oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia!

                                                                                                                    Anita Rzepka

|

W ubiegły piątek tj.02.02. 2018r. w klasie III e miała miejsce ciekawa lekcja. Zaproszenie na zajęcia plastyczne przyjęła pani Emilia Janicka, która podzieliła się z dziećmi swoją pasją rysowania. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Pani Emilia zdradziła uczniom tajniki dobrego rysunku min. postaci ludzkiej z zachowaniem właściwych proporcji ciała. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywali prace w ołówku pod dyktando zaproszonego gościa.

Dziękujemy  pani Emilii za miłe i pouczające spotkanie.

                                                                wych. klasy III e Jolanta Gołębiewska i Emilia Pałecka

|

31.01. 2018 kl. III e uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Warsztaty na temat emocji poprowadziła dla dzieci p St. Ciesielska. Uczniowie mieli okazje wyrazić swoje emocje poprzez rysunki i zabawy sytuacyjne. Dużą atrakcją okazała sie "gazetowa bitwa". To było już  trzecie spotkanie warsztatowe w tym roku szkolnym. Dziękujemy spotkania pani dyr. G. Szafraniak i paniom z oddziału dziecięcego. 

zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/bpmigb/?ref=br_rs                                                                                                                                                                                            J. Gołębiewska i E. Pałecka

|

1aW środę 31 stycznia uczniowie lasy I a z wychowawczynią wybrali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin i wzięli udział w niezwykle interesujących warsztatach edukacyjnych pt. „ABC EMOCJI”. Dzieci słuchały wierszy, dyskutowały o uczuciach, wykonały emotikonowe zakładki do książek, w zabawie kostką wyrażały mimiką nastroje, a na koniec stoczyły bitwę na papierowe kule. Oczywiście najwięcej emocji dostarczyła dzieciom właśnie ta zabawa!

Wszystkie podjęte przez dzieci działania miały  uświadomić im swoje uczucia i związane z tym emocje, uczyły się poprzez zabawę akceptować uczucia przeżywane przez innych.  Dziękujemy za zaproszenie i dostarczenie wielu pozytywnych emocji.

Elżbieta Wojtkowiak

|

W poniedziałek 29 stycznia uczniowie klasy I b wraz wychowawczynią, zaprosili do stołówki szkolnej swoje babcie i dziadków. Dzieci wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły „Swing w uliczce”. Wręczyły również własnoręcznie wykonane laurki z odbiciem swoich rączek oraz pamiątkowe breloczki. W wesołej atmosferze odbyły się konkursy dla wnuków i dziadków. Rywalizowano w rzutach do celu, rozpoznawano tytuły piosenek, dmuchano balony, z którymi następnie  trzeba było zatańczyć w parze. Goście musieli również rozpoznać swoje podobizny na portretach przygotowanych przez wnuczków. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni utworzyli wielkie koło i zatańczyli do piosenki „Cała sala śpiewa z nami”. Uroczystość pomogły przygotować mamy, które upiekły pyszne ciasta.

To było naprawdę niezapomniane popołudnie, które pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.