|

„Za wszystkie dobre dni, za to, że w uśmiech zamieniasz łzy …” takimi słowami pierwszoklasiści z klasy 1 a dziękowali swoim babciom i dziadkom, którzy w czwartek 1 lutego byli gośćmi w naszej klasie. Dzieci zaprezentowały się piosenkami, wierszami i grą aktorską w przedstawieniu pt. „ O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”.  Wzruszeń,  łez, chwil pełnych emocji, ale również śmiechu i gromkich oklasków nie było końca.  Na miłych gości czekał słodki poczęstunek na pięknie nakrytych stołach  przygotowany przez rodziców. Po odśpiewaniu Sto lat  wnuczęta złożyły swoim bliskim życzenia i wręczyły przygotowane  upominki. Rozmowy przy stole uatrakcyjniły konkursy, w których rywalizowali dziadkowie. Babcie musiały rozpoznać po dotyku kuchenne przedmioty, a dziadkowie szukali z zawiązanymi oczami swoje wnuczęta. Oczywiście wszyscy  spisali się na szóstkę!

Elżbieta Wojtkowiak

|

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało i zimowo. Należy jednak pamiętać, aby spędzić je bezpiecznie. W tym celu  w piątkowy poranek 2 lutego uczniów klas pierwszych odwiedził Komendant Staży Miejskiej w Barcinie p. Waldemar Polanowski. Pan komendant szybko i łatwo nawiązał kontakt z uczniami. W przystępny sposób przypomniał pierwszakom o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas jazdy na sankach, rzucania śnieżkami czy jazdy na łyżwach.  Przekazany dzieciom zbiór rad i ważnych wskazówek na pewno pomoże im spędzić bezpiecznie ferie. Dzieci i wychowawczynie klas pierwszych dziękują panu komendantowi za poświęcony czas i miłą atmosferę spotkania.

Elżbieta Wojtkowiak

|

Pod koniec stycznia udaliśmy się do Biblioteki Miasta i Gminy Barcin do oddziału dla dzieci na zajęcia ''ABC emocji'' . Poprzez zabawę uczniowie nauczyli się rozpoznawać i nazywać emocje oraz pokazywać je wykorzystując mimikę, a także gest. Najbardziej spodobała się dzieciom bitwa na ''kule gazetowe'', która ukazała jak w prosty i skuteczny sposób można rozładować nagromadzone emocje bez użycia agresji. Na koniec zajęć uczniowie zrobili zakładki - emotki oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia!

                                                                                                                    Anita Rzepka

|

W ubiegły piątek tj.02.02. 2018r. w klasie III e miała miejsce ciekawa lekcja. Zaproszenie na zajęcia plastyczne przyjęła pani Emilia Janicka, która podzieliła się z dziećmi swoją pasją rysowania. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Pani Emilia zdradziła uczniom tajniki dobrego rysunku min. postaci ludzkiej z zachowaniem właściwych proporcji ciała. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywali prace w ołówku pod dyktando zaproszonego gościa.

Dziękujemy  pani Emilii za miłe i pouczające spotkanie.

                                                                wych. klasy III e Jolanta Gołębiewska i Emilia Pałecka

|

31.01. 2018 kl. III e uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Warsztaty na temat emocji poprowadziła dla dzieci p St. Ciesielska. Uczniowie mieli okazje wyrazić swoje emocje poprzez rysunki i zabawy sytuacyjne. Dużą atrakcją okazała sie "gazetowa bitwa". To było już  trzecie spotkanie warsztatowe w tym roku szkolnym. Dziękujemy spotkania pani dyr. G. Szafraniak i paniom z oddziału dziecięcego. 

zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/bpmigb/?ref=br_rs                                                                                                                                                                                            J. Gołębiewska i E. Pałecka

|

1aW środę 31 stycznia uczniowie lasy I a z wychowawczynią wybrali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin i wzięli udział w niezwykle interesujących warsztatach edukacyjnych pt. „ABC EMOCJI”. Dzieci słuchały wierszy, dyskutowały o uczuciach, wykonały emotikonowe zakładki do książek, w zabawie kostką wyrażały mimiką nastroje, a na koniec stoczyły bitwę na papierowe kule. Oczywiście najwięcej emocji dostarczyła dzieciom właśnie ta zabawa!

Wszystkie podjęte przez dzieci działania miały  uświadomić im swoje uczucia i związane z tym emocje, uczyły się poprzez zabawę akceptować uczucia przeżywane przez innych.  Dziękujemy za zaproszenie i dostarczenie wielu pozytywnych emocji.

Elżbieta Wojtkowiak

|

W poniedziałek 29 stycznia uczniowie klasy I b wraz wychowawczynią, zaprosili do stołówki szkolnej swoje babcie i dziadków. Dzieci wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły „Swing w uliczce”. Wręczyły również własnoręcznie wykonane laurki z odbiciem swoich rączek oraz pamiątkowe breloczki. W wesołej atmosferze odbyły się konkursy dla wnuków i dziadków. Rywalizowano w rzutach do celu, rozpoznawano tytuły piosenek, dmuchano balony, z którymi następnie  trzeba było zatańczyć w parze. Goście musieli również rozpoznać swoje podobizny na portretach przygotowanych przez wnuczków. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni utworzyli wielkie koło i zatańczyli do piosenki „Cała sala śpiewa z nami”. Uroczystość pomogły przygotować mamy, które upiekły pyszne ciasta.

To było naprawdę niezapomniane popołudnie, które pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

|

24 stycznia 39 uczniów  naszej szkoły wzięło udział w zajęciach nauki jazdy na nartach na poznańskiej Malcie . W wycieczce i szkoleniu narciarskim udział wzięli uczniowie klasy V c Szkoły Podstawowej oraz  II a Gimnazjum. Młodzi narciarze mieli okazję szusować na stoku pod opieką licencjonowanych trenerów, którzy po zakończonych zajęciach podkreślali duże zaangażowanie uczestników szkolenia oraz szybkie postępy w nauce. Uczniowie klas sportowych, którzy wzięli udział w wycieczce mieli okazję zwiedzenia obiektu na którym trenują reprezentanci kraju i na którym wielokrotnie odbywały się Mistrzostwa Europy oraz Świata. Wyjazd był świetną okazją do propagowania nowych form spędzania czasu wolnego.

|

Uczniowie klasy I b wraz wychowawczynią spędziła wtorkowy poranek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin. Brały tam udział w warsztatach na temat emocji. Wysłuchały wiersza J. Brzechwy „ Psie smutki” i porozmawiały na temat jego treści . Inscenizowały opowiadanie D. Gellner „Zły humorek”.  Były też rzuty kostką z emotikonami, które to emocje dzieci musiały przedstawić mimiką . Z dużym zaangażowaniem wykonały zakładkę do książki z emotikonami. Wielką frajdę sprawiła dzieciom zabawa z gazetami, z których musiały wykonać kulę, a następnie odbyła się „wojna” kulkami gazetowymi. Zajęcia poprowadziły panie Stanisława Ciesielska i Justyna Pałka. Dzieci skorzystały również z możliwości obejrzenia wystawę z okazji 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Uczniowie I b wraz z wychowawczynią dziękują za zaproszenie na zajęcia paniom bibliotekarkom i czekają na kolejne spotkanie w marcu.

Renata Dziurzyńska

|

W grudniu i styczniu klasa VI a brała udział w III edycji programu „Libella edukuje i inspiruje”. Program ten ma na celu podniesienie świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów. Podczas tegorocznej edycji uczniowie odkrywali właściwości zbóż oraz poznawali zasady prawidłowego żywienia w ramach lekcji przyrody. Klasa wzięła udział również w konkursie kulinarnym, który polegał na wspólnym przygotowaniu dań zaproponowanych przez Lubellę, z wykorzystaniem produktów zbożowych. Niestety, w tym roku nie udało się zdobyć żadnej nagrody, ale wspólne gotowanie dało uczniom wiele satysfakcji.

Katarzyna Czyżewska