Z radością informuję, że nasza szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce, jakimi są: rodzinka pluszaków oraz scenariusze zajęć, które będą wykorzystywane w pracy terapeutycznej z uczniami. W październiku 2017r. zakwalifikowaliśmy się do projektu „Rodzina Miśków”, realizowanego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Projekt zakłada realizację zajęć terapeutycznych z grupą, z wykorzystaniem pluszaków. Misie stanowią doskonałe narzędzie terapeutyczne, rozwojowe i edukacyjne dla dziecka w każdym wieku. Wykorzystanie ich w zabawie pozwoli dzieciom na lepszy kontakt z samym sobą, większą świadomość własnych uczuć i większą otwartość na otaczający świat. Jestem pewna, że otrzymane pomoce staną się pozytywnym doświadczeniem dla naszych uczniów .

Szkolny koordynator projektu „Rodzina Miśków”

Anna Rucińska-Niesyn