|

Uczniowie klasy I b wraz wychowawczynią spędziła wtorkowy poranek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin. Brały tam udział w warsztatach na temat emocji. Wysłuchały wiersza J. Brzechwy „ Psie smutki” i porozmawiały na temat jego treści . Inscenizowały opowiadanie D. Gellner „Zły humorek”.  Były też rzuty kostką z emotikonami, które to emocje dzieci musiały przedstawić mimiką . Z dużym zaangażowaniem wykonały zakładkę do książki z emotikonami. Wielką frajdę sprawiła dzieciom zabawa z gazetami, z których musiały wykonać kulę, a następnie odbyła się „wojna” kulkami gazetowymi. Zajęcia poprowadziły panie Stanisława Ciesielska i Justyna Pałka. Dzieci skorzystały również z możliwości obejrzenia wystawę z okazji 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Uczniowie I b wraz z wychowawczynią dziękują za zaproszenie na zajęcia paniom bibliotekarkom i czekają na kolejne spotkanie w marcu.

Renata Dziurzyńska