W poniedziałek 15 lutego 2016 roku obchodziliśmy w SP 2 Dzień Świętego Walentego. Z tej okazji uczniowie klas I – VI pod kierunkiem pań Iwony Goździk i Karoliny Moritz przygotowali montaż słowno – muzyczny. Dzieci prezentowały pełne humoru scenki spotkań, wyznań miłości, odrzuconych oświadczyn, które inspirowane były popularnymi utworami literatury dziecięcej. Swe zaloty zaprezentowali między innymi Żuraw i Czapla, Żaba i Hipopotam, Biedronka i Żuk. Wszyscy zachwycali pomysłowymi strojami i rekwizytami. Na scenie wystąpili także uczniowie śpiewający romantyczne piosenki oraz tańczący przepiękne tańce wyrażające niezwykłe emocje. Oczywiście nie zabrakło wierszy o miłości. Uczniowie przedstawili też krótką historię święta zakochanych oraz walentynkowe życzenia umieszczane na kartkach wysyłanych do siebie przez bliskie osoby.

Całej inscenizacji uroku dodawały: przepiękna dekoracja, oświetlenie i oprawa muzyczna. Przedstawienie zachwyciło uczniów klas I – VI, którzy obejrzeli je na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej. Potwierdzeniem były gromkie brawa. Widzowie głośno oklaskiwali aktorów występujących na scenie. Inscenizację obejrzały również przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Barcinie. Grupa czterolatków i pięciolatków z zainteresowaniem przyglądała się popisom uczniów z SP 2.

Z okazji minionego święta zakochanych organizatorzy oraz występujący jeszcze raz wszystkim życzą dużo miłości i życzliwości przez cały rok.

tekst: Iwona Szkopiak