|

20 kwietnia 2018 roku, dwa dni przed Świętem Ziemi, harcerze z 5 Drużyny Harcerskiej hufca Pałuki (a jednocześnie uczniowie naszej szkoły) wzięli udział w ogólnohufcowej akcji sadzenia drzew. Miała ona miejsce w Lubostroniu (leśnictwo Załachowo), gdzie nawałnica, jaka przeszła przez Polskę 12 sierpnia 2017 roku zniszczyła spore połacie lasu.

Harcerze dotarli do lasu ok. godziny 11.15. Tam czekał na nich leśniczy – pan Piotr Gladkiewicz, który wraz z innymi pracownikami nadleśnictwa Szubin wręczył im szpadle i sadzonki. Po krótkim instruktażu młodzież wzięła się do pracy. Było ciężko, ale udało nam się zasadzić około 160 młodych świerków. W przerwie zostaliśmy poczęstowani grochówką i chłodnym napojem. Cieszymy się, że mogliśmy wzięć udział w tej ważnej dla naszego środowiska akcji.

Tekst - Halina Kolińska