Jednym z efektów prac zespołu projektowego Erasmus plus "Kreatywność w klasie"  są użyteczne ebooki w języku angielskim o tematyce związanej z wykorzystaniem dramy podczas zajęć edukacyjnych oraz o poszerzonej rzeczywistości  i robotyce i ich wykorzystaniu w edukacji. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

 

 

W klasie III b p.Renata Dziurzyńska przeprowadziła lekcję “Pięknie powiedziane”. Uczniowie witali się na różne sposoby i w różnych językach. Próbowali zrozumieć skąd wydobywa się głos, a także dźwięk. Pani Renata przeprowadziła doświadczenia, dzięki którym uczniowie zrozumieli, że tak też drgają nasze struny głosowe. Dzieci podzieliły się na zespoły zgodnie z wylosowanym słowem i zastępowały je innym używając do tego słowników wyrazów bliskoznacznych oraz telefonów komórkowych. Rozróżniały też język literacki, naukowy i potoczny. Okazuje się, że można wzbogacić język w różny sposób.Świetne pomysły pokazane na lekcji, warto je wykorzystać. Na zajęciach były kształtowane kompetencje kluczowe, wykorzystanie TIK oraz nauka przez doświadczanie.

Koniecznie zobaczcie zdjęcia i filmiki!

Jeśli szukacie ciekawego materiału do zespołowej pracy uczniów zajrzyjcie do kolejnego pokoju zagadek, który powstał w ramach kursu online Tydzień z Escape Room w projektach eTwinning.

Autorka, Małgorzata Wiland, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkół w Barcinie, zaprasza na kosmiczną przygodę z elementami kodowania!

Sprawdźcie wraz z uczniami czy zdołacie wyruszyć na misję badawczą na planecie Zing!

 

Prezentacja o metodach uczenia się na podstawie książki Radka Kotarskiego "Włam się do mojego mózgu" opracowanie: Małgorzata Wiland  

Program Erasmus plus to program na rzecz edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na okres 2014–2020. W ramach realizowanych projektów można pracować w gronie międzynarodowym. Uczniowie wyjeżdżają do szkół za granicą, studenci biorą udział w zajęciach na zagranicznych uczelniach, nauczyciele mogą brać udział w szkoleniach korzystając z doświadczenia kolegów z innych krajów. Nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus plus”Kreatywność w klasie”. Dzięki temu uczniowie mają okazję współpracować z kolegami i koleżankami z Bułgarii, Hiszpanii, Turcji i Francji.

Poniżej znajdziecie zadania związane z krajami partnerskiminaszej szkoły - ZS Szkół w Barcinie oraz używanymi w nich językami.

Powodzenia!

https://drive.google.com/file/d/1WwfmegVEodOg9wMZ6siDY4fxJUqpL0Am/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/1pUp1iHr4oHF5im_jy1ZNQT2NPN6zNP2x/view?usp=sharing