|

Resuscytacja16 października o 12.00 rozpoczęło się w całej Polsce bicie w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Barcinie wzorem ubiegłych lat także wzięli udział w akcji. Przy resuscytacji dzieciom pomagały nauczycielki z naszej szkoły, które mają ukończone kursy z ratownictwa medycznego – p. Agnieszka Safijan i p. Joanna Boguszewska. Pomocą służyły także panie, które od lat zajmowały się szkoleniem uczniów klas 3 – emerytowane już nauczycielki – panie Elżbieta Dolatowska i Zofia Czyżewska.  Wszystko zostało udokumentowane na filmach i zdjęciach przez panie Małgorzatę Kwapisz - Brokos i Sylwię Gwizdała.  W biciu rekordu wzięło udział 239 osób. Sprawozdanie do sztabu głównego zostało wysłane, teraz czekamy tylko na potwierdzenie. Dziękujemy uczniom klas gimnazjalnych oraz 1 klasie LO za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. 

 

|

KOCHANI!
Wielkie dzięki za wspaniałe granie! Dzięki Waszej hojności, przychylności, serdeczności i WIELKIEMU SERCU udało nam się zebrać podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niewyobrażalną kwotę: 12.385,54zł Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, uczniom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu tego Finału..Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!


Szkolny Sztab WOŚP

                

|

15 stycznia 2017 r. jak co roku nasza szkoła organizuje  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc i wspólny udział w tym wydarzeniu. Organizowana jest też zbiórka fantów do „WOŚP- owego” sklepiku i loterii. Podczas Finału odbędą się prezentacje wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły oraz występy  przedszkolaków. Czynna będzie kawiarenka, loteria oraz odbędą się licytacje ciekawych przedmiotów. Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców w niedzielę 15 stycznia w godzinach od 10.00 do 12.00 do wspólnej zabawy i zbierania pieniędzy na rzecz WOŚP. TUTAJ prezentujemy fanty, które już czekaja na państwa. Zapraszamy do zaglądania na nasz facebookowy profil gdzie na bieżąco udostępniane będa wszystkie WOŚP-owe nowinki.

 

 

Nauczyciele i Uczniowie SP 2 im. J. Brzechwy w Barcinie

   

|

#uCZYMYrATOWAĆ

17października o 12.00 rozpoczęło się w całej Polsce bicie rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie wzorem ubiegłych lat także wzięła udział w akcji. W tym roku jednak obostrzenia i wymogi regulaminu były bardzo rygorystyczne.  By spełnić wymagania niezbędne do wpisu  do księgo rekordu Guinnessa poprosiliśmy o pomoc osoby związane z ratownictwem.  Sędziami podczas bicia rekordu byli  wykwalifikowani ratownicy medyczni – panowie Jacek Hemmerling i Maciej Michalski oraz policjant z Komisariatu w Barcinie pan Karol Marciniak, który także legitymuje się tytułem ratownika.  Na miejscu obecni byli trównież panowie  skrupulatnie mierzący czas – pan Wojciech Kiciński i pan Daniel Guza. Przy resuscytacji dzieciom pomagały nauczycielki z naszej szkoły, które także mają ukończone kursy z ratownictwa medycznego- panie Elżbieta Dolatowska, Zofia Czyżewska, Agnieszka Safijan i Joanna Boguszewska. Wszystko zostało udokumentowane na filmach i zdjęciach przez panie Karolinę Moritz i Sylwię Gwizdała.  W biciu rekordu wzięło udział 39 uczniów oraz 4 nauczycieli

 

.

 

|

Dla nas to już XI Finał WOŚP, który zorganizowaliśmy w naszej szkole.  Ten nie różnił się niczym wyjątkowym od poprzednich….

Po prostu był jak co roku niesamowity, radosny, pełen gości, pysznego ciasta, gwarny, kolorowy i cudowny.

Znowu się wspaniale udało bo, tego dnia  wszyscy byliśmy  razem: rodzice, uczniowie, nauczyciele, ale także nasi wierni od lat przyjaciele. Mamy, babcie, ciocie od soboty piekły przepyszne ciasta, uczniowie i nauczyciele przygotowali stoiska pełne ofiarowanych przez Was fantów, nasi przyjaciele – sponsorzy, Ci sami niezawodni od lat przekazali wspaniałe gadżety na licytację, do sklepiku i produkty do kawiarenki. Były wspaniałe występy uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków z barcińskich placówek, którzy również grają z nami od samego początku.  

Kochani! Bardzo Wam wszystkim dziękujemy.

Za to, że byliśmy dziś razem, za świetne licytacje, lajki na facebooku;-)

Wasze uśmiechy i wspólne granie.
Zebraliśmy dziś 10.169,86 !!!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć z FINAŁU TUTAJ