Na początku grudnia zachęcałam dzieci i rodziców do udziału w akcji „Z mamą i tatą w baśniowym świecie”. Można było wykorzystać literackie zagadki, które wysłałam, przede wszystkim jednak chodziło o przeczytanie swoim pociechom baśni lub bajek, które Ci następnie zilustrują. „Kot w butach”, „Calineczka”, „Czerwony Kapturek”, „Pucio mówi dzień dobry”, „Kubuś Puchatek”, „Jaś i Małgosia”, „Królewna Śnieżka”, „Śpiąca Królewna”, „O rybaku i złotej rybce” - to tylko niektóre z przeczytanych przez Państwa utworów. Bardzo dziękuję za informacje i przepiękne prace, które otrzymałam – wspaniali, czytający rodzice mają wspaniałe, bardzo zdolne dzieci. Żałuję, że nie mogę z tych ilustracji zrobić wystawki, jednak tak śliczne prace zasługują na upublicznienie. W związku z tym przygotowałam króciutki filmik i gorąco zapraszam do jego obejrzenia.

Halina Pietrzak